logo_small

O PROJEKTU

Co je to archimap.eu?
Jedná se o jednoduchou aplikaci založenou na principu lokalizace architektonicky zajímavých staveb.

Příklad: jedu přes město “x” a zajímá mě, co se nachází v blízkém okolí zajímavého. Vyhledám si na www.archimap.eu danou lokalitu, vyberu z kategorií preferovaný druh staveb a mám jasno kam se vydat.

Do mapy je možné vložit neomezené množství staveb. K tomuto účelu poslouží vkládací formulář. Ponechám si ale právo kontrolovat obsah a vystavovat on-line pouze stavby, které budou architektonicky hodnotné. Nerad bych, aby se zde objevily nežádoucí informace.
Jak to vzniklo?
Sám takovou aplikaci na internetu postrádám. Co jsem doposud objevil, byli nepřívětivé aplikace neodpovídající mé představě. A proto jsem se rozhodl vzít věc do vlastních rukou. Nemáme ambice vytvářet další publicistické stránky o architektuře, ba naopak. Snažíme se vytvořit lokalizovanou databázi architektonicky zajímavých staveb a zároveň rozcestník k podrobným informacím.
Co za stavby najdete na www.archimap.eu?
Snažím se nespecializovat na konkrétní druh architektury. Ba naopak, dle mého třeba vytvořit různorodý obsah pro užitek návštěvníků zaměřených odlišným směrem.
Co se bude vylepšovat?
V současnosti je zde zpřístupněn pouze funkční koncept, který bude postupně zaměněn za finální verzi obsahující mnoho vylepšení a nových funkcí. Forma konceptu bohužel trvá déle než jsem původně plánoval, ale všechno bude! Otázkou zůstává: “Jak rychle?”